Keenan MechFiber 345.
Den har en Bale-handler med lasteskjerm for oppriving av rundballer. Her ble alle bolter og fôringer på armene byttet vinteren 24/25.
Utmaterbåndet bak fordeler fôret til begge sider samtidig ved at båndet justeres sideveis for ønsket fordeling til hver side.
Mikseren er utrolig lett å dra. Har brukt en 80 hk traktor som drar vogna lett. Når lasset er ferdig blandet, drar traktoren blanderotoren på tomgang.
I bunnen av mikseren er det lagt inn sveiste nylon/plastplater slik at det ikke er slitasje på stålet i det hele tatt. All drift overføres via kjeder som går i oljebad. Her er det ingen girkasser som kan havarere. Alle lagre tilknyttet blandekammeret er festet i dobbel vegg slik at fôrrester ikke kan presses inn i lagrene.
Vogna ble levert med en InTouch vektkontroller. Det er en datamaskin som leverer alle fôrdata "opp i skyen" og som senere kan følges opp via innlogging til nettsted. Skjermen gikk i svart, men det er strøm inn på systemet.
I stedet for feilsøk og evt. kjøp av ny, så ble det kjøpt en brukt vektkontroll. Jeg har ikke åpnet InTouch-enheten for å feilsøke. Det kan være en synlig feil som kan løses på egen hånd.
Det er 2 kameraer bak på vogna for inspeksjon av utfôring. Skjermer med magnetfeste følger med.
Vogna vil bli grundig vasket, og det blir skiftet olje i smørebrønnen når været tillater det.
Lokasjon: 7100 Rissa.
Ved salg er vi behjelpelig med transport. Send e-post til support@landbruksauksjon.no for tilbud på frakt.
Salgsobjektet selges "som den er", det er i alle sammenhenger kjøpers risiko dersom budgivningen skjer uten at objektet er testet, besiktiget og eventuelt prøvekjørt.
Med forbehold om feil i annonsen.
Objektet kan fortsatt bli solgt selv om minstepris ikke oppnås.